Séta a szombathelyi Hősi temetőben

Feltöltve: 2022.08.29

2022. September 09. Friday 16:30 óra

A Vasi Múzeumbarát Egylet és a Berzsenyi Dániel Könyvtár helytörténeti klubja, múltidéző temetői sétára várja az érdeklődőket a Jáki úti temetőbe. Részletek a cikkben!

Séta a szombathelyi Hősi temetőben

Pillantás a Hősi temetőre - fotó: Szalainé Bodor Edit

A Jáki úti temető katonai parcellájának története egy évszázadra nyúlik vissza, a nekropoliszban elsőként ez a temetőrész készült el. A katonasírok között főként a két világháború hősi halottjai, nyolc nemzet harcosai nyugszanak, legtöbbjük az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregének katonája volt. A temetőben több emlékmű is található, amelyek közül elsőként a Rumi Rajki István által készített, Lehel vezért ábrázoló szobrot állították fel 1928-ban. A legújabb emlékmű 2010-ben az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjainak emlékére készült. Ebben a parcellában helyezték el az oladi elkerülőút építésekor lebontott kámoni római katolikus kápolnát is.

A sétát dr. Németh Balázs hadtörténeti kutató vezeti.

Gyülekező a Jáki úti temető főbejáratánál, 2022. szeptember 9-én (pénteken) 16:15-től. A séta 16:30-kor kezdődik.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők:  a Berzsenyi Dániel Könyvtár helytörténeti klubja és a Vasi Múzeumbarát Egylet.