Légy Te is múzeumbogár!

2023.09.05

A távolban már döngicsélik: rajzás van! Vár Téged is a Múzeumbogár Klub! Még nem hallottál róla? Olvass tovább!

Légy Te is múzeumbogár!

Habár a lexikonok és enciklopédiák csupán a „múzeumbogarak” kártékony fajtáját említik, a Vasi Múzeumbarát Egylet idén 20. születésnapját ünneplő ifjúsági tagozatát, a Vasi Múzeumbogár Klubot a múzeumbogarak kétlábú, felettébb hasznos egyedei alkotják. Bogaraink leggyakoribb előfordulási helye szeptembertől júniusig, péntekenként 15 és 17 óra közt a Savaria Múzeum.

Az interaktív foglalkozásokon a múzeumi kutatómunka kulisszatitkaival ismerkedhetnek meg a résztvevők. Múzeumbogaraink a szabad ég alatt is gyakran előfordulnak: kirándulnak, kétkerékre pattannak. A nyaranta erősen jelentkező „múzeumelvonási tüneteiket” ötnapos régésztáborral csillapíthatják.

A társaság roppant barátságos és összetartó, ezért a populáció gyorsan gyarapodik. Kifejlett példányaik az „öregbogarak”, akik a Vasi Múzeumbarát Egylet tagjaivá vál(hat)nak.

Legyél TE is múzeumbogár! Alsó korhatár 11 (plusz-mínusz 1–2) év, felső korhatár nincs.

Találkozás: Savaria Múzeum
Időpont: 15:00

Ízelítő 2023-ra tervezett témákból:

-          Régészeti kincsek

-          Csak egy ecsetvonás? – a restaurátorok munkája

-          Régi fényíró masinák, fotográfiák

-          Múzeumi és város séták

-          Szombathelyi történetek

-          Ötvösművészet

-          Kutatom a családom!

-          Petőfi és kora múzeumi szemüvegen át

Kapcsolattartók:

Ágoston Eszter