A Hotel Transatlantique-től a buharai fürdőkig

Péntek délutáni beszélgetések (II.)

Feltöltve: 2024.04.09

2024. April 12. Friday

A „felnőtt múzeumbogarakat” bemutató sorozatunk második eseményének vendége Gacs Szabina lesz, aki tanulmányai és utazásai okán ismerkedhetett a „mesés kelet” múltjával és jelenével.

Gacs Szabina - Akkor és most

Szabina gimnazistaként került kapcsolatba a Vasi Múzeumbogár Klubbal és a Vasi Múzeumbarát Egylettel, amelynek azóta is tagja. A régésztáborokban való segédkezés mellett az őszi bécsi kirándulások rendszeres szervezője.

Bár eredetileg régésznek készült, végül történelem és arab szakon végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. A „mesés kelet” sokszínűségét személyesen is megtapasztalhatta a Szaharától a Zagrosz-hegységen át a Kizil-kum sivatagig tett utazásai során.

A beszélgetés néhány úti élmény felvillantása mellett arra is alkalmat ad, hogy a résztvevők képet kapjanak az iszlám vallás főbb sajátosságairól, sokszínűségéről.

Narrátor: Tóth Kálmán múzeumpedagógus, titkár (Savaria Múzeum, VME)

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a Savaria Múzeumba 2024. április 12-én, pénteken 16 órakor!

TK